Словник термінів

Безконтактні смарт-картки – картки універсального застосування з великими функціональними можливостями для використання як єдиний документ в платіжних системах, для банківських

розрахунків, на транспорті, універсального документа для ідентифікації людини в різних системах контролю доступу, зберігання особистих інформаційних даних і т.д. Носієм інформації в БСК є вбудований чіп, який містить інформацію утримувача карти.

Дисконтна картка - пластикова картка, яка забезпечує знижку для її утримувача в магазинах, ресторанах або в інших торгових організаціях.

Ідентифікаційна картка - картка, яка засвідчує особу власника. Як правило, на неї наносять фотографію власника, його прізвище, ім'я і по батькові, дати видачі і закінчення терміну дії, спеціальні номери і інші службові відмітки.

Клубна картка - картка, що засвідчує членство її утримувача в клубі або іншій організації.

Магнітна смуга - носій інформації з обмеженим об'ємом пам'яті. Смуга може бути виготовлена для різних напруг магнітного поля, і по цьому параметру розрізняють висококоерцитивні (HiCo) і низькокоерцитивні (LoCo) магнітні смуги.

Металізовані фарби (золото, срібло) - забезпечують високий ступінь захисту від підробки, оскільки не піддаються копіюванню. Шовкотрафаретні золоті і срібні фарби називають гранульованими.

Мікрошрифт - безперервний рядок тексту зменшений до такого ступеня, що може бути прочитаний тільки за допомогою лупи. Мікрошрифт можна надрукувати тільки дуже дорогими і якісними офсетними машинами. Тому підроблювати мікрошрифт дуже складно.

Офсетний друк - спосіб друку, при якому фарба з друкарської форми передається під тиском на проміжну еластичну поверхню гумового полотна, а з неї на папір або інший друкарський матеріал.

Персоналізація - нанесення на пластикову картку індивідуальної інформації, що дозволяє відрізнити одну картку від іншої.

Повноколірний друк - друк мінімум в 4 фарби (синя, жовта, малинова, чорна - CMYK або інша системи), яка дозволяє відтворювати кольорові оригінали (наприклад, фотографії).

Смуга (панель) для підпису - спеціальна смуга на картці, призначена для розміщення зразка підпису або іншої додаткової інформації. Може бути простою (без написів) і з написами, які запобігають стиранням підпису.

Скретч-картки (Scratch-карти) - картки із спеціальною непрозорою панеллю, нанесеною на поверхню картки яка накриває пароль, код або іншу інформацію. Для прочитання цієї інформації панель необхідно стерти. Скретч-картки широко використовуються для організації передоплати в таких сферах надання послуг як доступ до мережі Інтернет, мобільний зв'язок, IP-телефонія.

Смарт-карта (чіп-карта) - картка з вбудованим мікропроцесором, яка володіє високим рівнем захисту.

Термосублімаційний друк - друк зображення відбувається під впливом високої температури. Цей вид друку найбільш поширений для нанесення змінної інформації.

Тіпінг - покриття забарвленою плівкою ембосованих символів з метою їх кращого виділення на фоні надрукованого зображення на пластиковій картці. Частіше за все покривають золотими, срібними або металізованим кольорами. Потрібна яскравість досягається додаванням чорного або білого фарбника.

Тиснення фольгою - нанесення зображення методом гарячого тиснення, не відтворюється при копіюванні. За допомогою гарячого тиснення наносять металізовані фарби і голографічні зображення.

Ультрафіолетова фарба (Спецфарба УФ свічення) - спеціальна фарба, яка дає можливість наносити на поверхню картки невидиме при денному світлі зображення. Його можна побачити тільки при ультрафіолетовому освітленні. Служить добрим захистом від копіювання і підробок.

Кольоропроба - пробний друк (перед основним тиражем) в друкарні для визначення оптимального співвідношення кольорів.

Шовкотрафаретний друк - відтворення тексту і графічних зображень за допомогою друкарської форми, через яку фарба проникає на друкарський матеріал.

Штрих-код - закодована індивідуальна цифрова інформація. Є групою паралельних ліній різної ширини, що наносяться на поверхню карти.

Ембосування - механічне видавлення на пластиковій картці буквено-цифрової інформації.