Типи персоналізації для автоматичного обліку

В залежності від призначення карт, сфери застосування та специфічних особливостей експлуатації на картках можуть наноситися різні додаткові елементи.

Штрих-код. Метод персоналізації, при якому інформація кодується у вигляді цифр, розміщених на карті і призначених для зчитування спеціальним сканером штрих-кодів з подальшою обробкою даних на ПК. Ця технологія досить дешева. Вид персоналізації пластикових карт - штрих-код.

Магнітна смуга. Тип персоналізації застосовується для ідентифікації власника картки в банківських структурах, системах оплати та дисконт-системах. Зазвичай магнітна смуга має 3 доріжки, на які записуються дані для ідентифікації. Магнітна смуга підвищує захищеність пластикової картки, а з іншого – дозволяє зробити карту машинозчитуваною, придатну для обслуговування у банкоматах та електронних зчитувальних пристроях. Завдяки цьому розширюється коло можливих сфер її використання. Вид персоналізації пластикових карт - магнітна смуга.

Смуга для підпису призначена для нанесення зразка підпису та іншої додаткової інформації. Смуга для підпису може бути однотонною, із захисною сіткою або з логотипом замовника. Вона може служити додатковим способом захисту, оскільки при спробі стерти підпис власника порушується структура малюнка смуги.

Scratch-смуга - непрозорий захисний шар, який наноситься на карту. Використовується для захисту секретної інформації. Стирається ребром монети. Scratch-смуга отримала широке застосування у так званих "телекомунікаційних картах" (оплата послуг зв'язку та інтернет). Використовується для індивідуального захисту секретного коду.

Смарт-карти. Карти подібного плану містять інформацію, розміщену в спеціальний мікрочіп, що дозволяє зберігати дані в кілька разів більше, ніж магнітна смуга. Така персоналізація пластикових карт досить затребувана і застосовується практично повсюдно. Вид персоналізації пластикових карток - смарт-карти.

Штрих-код - закодована інформація, яка наноситься у вигляді штрихів. Як правило, містить персональну інформацію (ПІБ, дату народження, номер і т. д.). Використовується в ідентифікаційних картках.

Тиснення фольгою - ("металевий" малюнок або текст), наноситься методом гарячого тиснення (при копіюванні не наноситься). Можливо тиснення з використанням так званої дифракційної плівки, при цьому створюється зображення з малюнком, схожим на голограму.

Голограма - голографічна наклейка наноситься пресуванням під великою температурою (близько 150°С) у картку. Використовується як додатковий ступінь захисту від підробок.

Фотографія. На поверхні картки друкується фотографічне зображення власника. При цьому картки з фотографіями можуть з успіхом замінювати собою посвідчення.

Текстова персоналізація пластикових карт. Карта маркується спеціальними цифрами, даними про власника карти або іншої текстової інформації. Даний тип персоналізації є одним з найпростіших і коштує така персоналізація картки недорого.

Висновок: існує безліч видів персоналізації карт з різними технологіями реалізації. Вартість цих рішень також різна. Прийняття рішення про використання того чи іншого рішення обумовлена цілями Замовника. Однак, використання більшості технологій персоналізації дозволяє уникнути в майбутньому неприємних моментів.