Технологія виготовлення пластикових карт

Основним матеріалом для виготовлення пластикових карток служить полівінілхлорид (ПВХ). Він легко піддається обробці і нейтральний до фарб, що дозволяє отримувати на готових картах дуже

чисті кольори.

Етапи виготовлення пластикових карток:

  1. Підготовка макета

Перший етап - підготовка макета. Виконується в будь професійної графічної програмі. Від розробленого макету багато в чому залежить якість малюнка на пластиковій картці, тому йому приділяється особлива увага.

  1. Друк

Для друку на пластиці використовують фоліо фарби, спеціально призначені для нанесення на основу. Найпопулярніший спосіб нанесення зображення на пластик - офсетний друк. Фарба наноситься за допомогою плоских форм у декілька прогонів. Для сушіння нанесеної фарби використовуються спеціальні сушильні камери з ультрафіолетовим світлом.

  1. Способи захисту поверхні карт:

Лакування карт

Надрукована карта покривається захисним шаром спеціального УФ лаку - матового або глянсового, за бажанням клієнта.

Якісне лакування поверхні картки забезпечує високу ступінь її збереженості, збільшуючи тим самим термін її використання. Це істотно розширює область застосування лакованих карт. Практично, лакована пластикова карта може бути використана для будь-якого призначення - від дисконту до доступу в інтернет, у тому числі і як платіжний засіб у системах безготівкових розрахунків.

Ламінування карт

При такому способі пластикова картка з двох сторін покривається захисною плівкою (ламінатом) і пресується при технологічно заданій температурі.
Ламінування - єдиний метод виготовлення карт, який дозволяє "ховати" всередину карти мікрочіп і антену безконтактних карток.