Банківська платіжна картка як універсальний платіжний інструмент

Банківська платіжна картка представляє собою спеціальний платіжний засіб. Вона схожа на емітовану в установленому законодавством порядку пластикової або іншого виду картки, яку

можна використовувати задля  ініціювання переказу грошей. Це можливо з рахунку платника або з відповідного рахунку банку. Мета подібної послуги – оплата вартості послуг або товарів, перерахування грошей з власних рахунків на рахунки будь-яких інших осіб. Таким чином можна отримати гроші у готівковій формі в численних фінансових установах, касах банків, пунктах обміну іноземної валюти, різноманітних уповноважених банках та через банківські автомати. Можливе здійснення будь-яких операцій, що передбачені  відповідним договором.

Банківська картка представляє собою універсальний платіжний інструмент. Вона є ключем доступу до управління банківським рахунком.

Використовуючи її, власник має змогу оплачувати послуги і товари,  отримувати готівку.

Картку, зазвичай, випускають на певний термін. Мова йде про 1-3 роки. У разі, якщо термін дії картки закінчився, вона подовжується, тобто людині видається новий пластик. Пам’ятаймо, що заміна картки відбувається один раз в декілька років. Вона необхідна у зв'язку з тим, що відбувається фізичне зношення магнітної смуги і пластику.

Для того, щоб отримати пластикову картку, необхідно звернутися у банк, а далі заповнити заяву і пред'явити документ, який підтверджує особистість.

Банківські платіжні картки можна класифікувати за такими ознаками