Пластикові картки: переваги та недоліки

Ви напевно мріяли, щоб портмоне було маленьким, зручним і представляло свого роду "скатерть-самобранку": місця займає трохи, але завжди може порадувати господаря "багатим внутрішнім світом"?

Таке чудо є. Гаманець завтовшки близько міліметра і розміром в півладоні. Здатний берегти і сорок копійок, і сімдесят тисяч доларів. Він не викликає інтересу ні у грабіжників, ні у митників, ні у дружини (чоловіка). Так до того ж дає право на знижки при телефонних розмовах. А гроші з нього упустити неможливо. Цей гаманець - електронний, а точніше - пластикова картка.

Картка безпечніше за гаманець

Одне з найважливіших переваг "пластика" в порівнянні з традиційним "налом" - це безпека. Розгулювати по магазинах з тисячею доларів в кишені - це набагато більш ризиковано, ніж робити те ж саме з пластиковою карткою: вона не представляє ніякого інтересу для грабіжника або злодія.

По-перше, з неї не можна зняти гроші, не знаючи вашого секретного коду. А по-друге, картковий рахунок в банку буде заблокований по першому ж вашому дзвінку про втрату карти.

Сторонній ніколи не зможе заглянути в неї, як в гаманець. Це стереотип минулих часів. Сьогодні і студентська стипендія лягає на картковий рахунок, і дрібні службовці давно із задоволенням оперують цим сучасним засобом платежу.

Картка зручніше за гаманець

Переваги "електронних грошей" великі. Можна обходитися без великих наявних сум, і якщо у Вашому гаманці опиниться недостатньо грошей для тієї або іншої покупки, виручить картка. Оплата крупних покупок або послуг за допомогою "пластикових грошей", безумовно, простіше і зручніше. Місць, що приймають до оплати картки, тільки в Києві вже десятки тисяч, все більше їх стає і в інших регіонах України.

При бажанні на картку можна переводити зарплату. Це - найпростіший спосіб зробити Ваші гроші конвертованими.

Крім того, електронні гроші підкуповують відсутністю яких би то не було клопотів за кордоном: картки приймають скрізь і при покупці гроші з рахунку автоматично конвертуються в місцеву валюту.

Картки міжнародних платіжних систем (VISA, Eurocard/MasterCard, American Express, Diners Club і ін.) мають і зовсім дивні для України властивості. Їх власники дістають можливість користуватися мережами торгових місць і банкоматів по всьому світу. Більш того за допомогою карток можна отримати доступ до рахунку в іноземному банку: пластикова карта - найдешевший і ефективний варіант в таких ситуаціях. Вона ж вам допоможе, якщо ви хочете помістити ваші гроші в іноземний банк, але при цьому маєте до них доступ удома. Погодьтеся, це непоганий "важель" до набору додаткових послуг, які одержують власники карток (замовлення квитків, бронювання номера в готелі, різні знижки і т.д.).

На пластиковій картці без занесення в митну декларацію ви можете перевозити через кордон будь-які суми валюти, адже сама по собі пластикова картка не є грошовими коштами і тому декларуванню при перетині межі кордону не підлягає. Співробітники митної служби у разі виявлення у вас пластикової картки (наприклад, при особистому огляді) не мають права вимагати від вас декларування суми або сум, що є на вашому рахунку або рахунках в банку, що видав картку. Таким чином, діюче на справжній момент обмеження в недекларовану суму при перетині кордону на пластикові картки не розповсюджується, і за кордоном ви маєте право витрачати всі свої засоби на свій розсуд.


Картка полегшує Вам життя

Пластикова картка значно полегшує життя українського споживача - з цим твердженням, мабуть, не можна не погодитися. При нинішньому достатньо динамічному розвитку банківської інфраструктури перед утримувачами пластикових карток відкривається все більш широкий круг можливостей по їх використовуванню.

Світова практика проведення розрахунків по кредитних картках зі всією очевидністю свідчить про те, що використання картки значно спрощує процес купівлі товару або послуги, рівно як і зберігання, і захист своїх заощаджень.

Пластикова карта дозволяє її власнику оперативно і без проблем одержувати готівку у будь-який час доби, користуватися різноманітними знижками при купівлі товарів і послуг, контролювати свої витрати за певні періоди часу і по певних статтях.

Пластикова карта позбавляє її власника від необхідності простоювати в чергах, щоб сплатити різного роду комунальні послуги.

Багато хто говорить про те, що пластикова карта допомагає економити. Якщо готівка, як правило, "палить стегно", то по коефіцієнту "паління" пластиковими картами значно поступається готівці.


Недоліки

Проте у пластикових карток є і недоліки. Так, в світі з'явилося покоління достатньо кваліфікованих зловмисників, здатних вилучати гроші з банкоматів по фальшивих пластикових картках. Як вже наголошувалося, картки з магнітною смугою достатньо легко підроблювати, а PIN-код можна з'ясувати різними способами. "Пластикові гроші" не можна побачити, не можна підрахувати без спеціальної апаратури, тому, якщо їх вкрадуть, власник відразу про це і не взнає. Крім того, реальні документи, які можна було б пред'явити, наприклад, в суді, відсутні. Немає підписів відповідальних за довірені гроші осіб, і, отже, запитати немає з кого.