Небанківські пластикові картки
Наймасовіші застосування пластикових карток, яку нараховуються сотнями мільйонів карток, відносяться саме до небанківської сфери. Це, перш за все, таксофонні і транспортні картки (карткові проїзні квитки), картки, які емітують магазини і підприємства громадського харчування, готелі і розважальні комплекси, авіакомпанії і мережі автозаправних станцій, установи страхування і медицини. Для своєї мети картки може випускати будь-яка комерційна і некомерційна організація.

Загальним для таких карток є те, що вони не несуть платіжну функцію, але у багатьох випадках вони служать для розрахунків за товари і послуги підприємств торгівлі або сервісу. Крім того, багато організацій випускають картки, що служать для ідентифікації їх співробітників - як для доступу на територію підприємств, так і для доступу до його інформаційної інфраструктури.

Ще раз звернемося до класифікації пластикових карток, але вже з погляду існуючих стандартів. В них, як міжнародних, так і вітчизняних, всі пластикові карти діляться на розряди згідно області застосування, точніше - відповідно до сфери діяльності емітента. При цьому картка називається ідентифікаційною.

Дійсно, основна функція будь-якої пластикової картки - ідентифікація її утримувача і підтвердження його прав на проведення тих або інших операцій, зв'язаних з використанням картки. Навіть якщо картка за визначенням не ідентифікує конкретну особу (наприклад, картка для проїзду в метрополітені), проте, вона виконує ідентифікаційну функцію, відносячи суб'єкта, що пред'явив її, до певної групи осіб, що мають право на виконання певних дій (наприклад, на прохід через турнікет метрополітену). В той же час карта є і інструментом, за допомогою якого утримувач карти здійснює свої функції.